RN
TwitterFacebook

Zambrów: Premier Mateusz Morawiecki odwiedził jedną z firm

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził dzisiaj firmę „Monolit” z Zambrowa. Podczas spotkania z mediami mówił o możliwościach, jakie daje tarcza antykryzysowa, której elementem jest tarcza pomocowa BGK. 

Dzięki tarczy kryzysowej firma Monolit zamierza zatrudniać nowych pracowników i szukać nowych rynków zbytu. To pierwszy bardzo poważny sygnał, że wracamy na ścieżkę rozwoju. Społeczeństwa i państwa, rządy na całym świecie stanęły przed dylematem 3 – czy ratować gospodarkę czy społeczeństwo. Uważaliśmy zawsze, że to fałszywy dylemat, bo gospodarka to społeczeństwo. Udało się pomóc ludziom w ratowaniu miejsc pracy. Tych 200 ochronionych miejsc pracy w firmie Monolit to też 200 ochronionych rodzin w Zambrowie. Takie sytuacje są w całej Polsce – mówił premier Mateusz Morawiecki. 

Z tarczy pomocowej BGK, której wartość do około 120 mln złotych, skorzystało już ponad 8 tysięcy firm. Do tej pory przyznano ponad 750 tys. pożyczek mikroprzedsiębiorstwom, w wysokości blisko 3,74 mld zł. Tarcza pomocowa to gwarancje jako zabezpieczenie 80% kredytu i  10 programów dla firm każdej wielkości i dla wszystkich branż.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *