RN
TwitterFacebook

Zambrów: Samorząd podjął inicjatywę szycia maseczek

Coraz więcej osób włącza się w akcję szycia maseczek. Inicjatywę w tej sprawie podjął także Urząd Miejski w Zambrowie. Uszyte maski trafią do mieszkańców Zambrowa.

– Będą to maseczki bawełniane, wielokrotnego użytku. Na początek planujemy wykonanie 6 tysięcy sztuk, jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie, będziemy szyć dalej – informuje Karolina Ilczuk z Biura Promocji Urzędy Miasta w Zambrowie. 

W tym celu zaangażowano pracowników miejskich przedszkoli, którzy w bezpiecznych warunkach będą szyć maseczki z zakupionych przez samorząd materiałów.  Ponadto do Urzędu Miasta Zambrów zgłaszają się indywidualnie mieszkańcy miasta, którzy wesprą produkcję.

Na terenie miasta Zambrów zostaną zorganizowane dwa punkty dystrybucji maseczek, o lokalizacji będziemy niebawem informować. Priorytetowo maseczki otrzymają osoby z grupy podwyższonego ryzyka zarażenia koronawirusem, w tym seniorzy.

Swoją akcję szycia maseczek podjęli też pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5. Szyją oni je na bazie własnych materiałów krawieckich oraz przekazywanych od darczyńców Praca ruszyła pełną parą. Pierwsze wykonane maseczki w ilości 115 sztuk trafiły na jeden z oddziałów Szpitala Miejskiego w Zambrowie. Kolejne 100 sztuk zostanie przekazane na inne odziały szpitalne. Maseczki w szpitalu zostają poddane odpowiedniej sterylizacji.

UM Zambrów/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *