RN
TwitterFacebook

Zambrów. Turniej klas mundurowych w Czerwonym Borze [FOTO]

Na co dzień mają w ręku szkolne długopisy. Tym razem trzymali policyjny pistolet i karabinek. W ośrodku Grom-Group w Czerwonym Borze ponad 40 uczniów z klas mundurowych z województwa podlaskiego wzięło udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji 100. rocznicy powołania policji państwowej.

Na Strzelnicy Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży, znajdującej się na terenie kompleksu leśnego w Czerwonym Borze odbył się ,,Turniej Klas Mundurowych z okazji 100. Rocznicy Powołania Policji Państwowej”, który został objęty patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie oraz Grom- GROUP w Czerwonym Borze.

41 uczniów klas o profilu mundurowym z 7 szkół województwa podlaskiego zmagało się z 300-metrowym torem przeszkód. Uczestnicy musieli wykazać się też umiejętnością strzelania. Podczas turnieju, każdy z zawodników oddał po 21 strzałów do dwóch tarcz strzeleckich, znajdujących się na różnych dystansach. Broń, której używali to Glock 17 – dokładnie taki, z jakim do służby wychodzą funkcjonariusze, oraz karabinek kbk AK.

W czasie turnieju sprawdzane były te umiejętności, które na co dzień decydują o skuteczności działań podejmowanych przez funkcjonariuszy. Była to doskonała okazja, aby uczniowie zainteresowani pracą służb mundurowych, przekonali się w praktyce jak ważna jest odpowiednia kondycja fizyczna oraz umiejętność koncentracji oraz radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach – mówi mł. asp. Agnieszka Predko z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

W końcowej klasyfikacji zawodów bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach, II miejsce zajęli uczniowie Akademickiego Liceum w Łomży, a III miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół w Niećkowie. Zwycięzcy turnieju pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe odebrali z rąk Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadinspektora Daniela Kołnierowicza, komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku.

Marcin Szczepański, fot. KPP Zambrów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *