RN
TwitterFacebook

Zambrów: Uwaga na lisy

Uwaga na lisy w Zambrowie. Te, jak informują mieszkańcy i leśnicy, zaczęły penetrować miejskie kontenery na śmieci.

Sytuację potwierdza nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski:

– Na terenie miasta Zambrów dosyć często można chodzące, biegające lisy. Oczywiście lisy szukają pokarmu i pewnie gdzieś tam te śmietniki, jeżeli nie są dobrze zabezpieczone, stanowią dla nich cenną bazę pokarmową. Mam takie informacje.  

Nadleśniczy Godlewski dodaje, że w najbliższych dniach rozpocznie się zrzut z samolotu szczepionek dla tego drapieżnika:

– W województwie podlaskim od 14 do 19, a jeżeli chodzi o mazowieckie to od 14 do 22 września akcja będzie trwała. Jest prośba do wszystkich, którzy mają zwierzaki w przypadku zjedzenia kilku tych kapsułek może to dla nich nie być zdrowe. W przypadku kontaktu z ta kapsułką należy bardzo dokładnie umyć ręce. Oczywiście spożycie dla człowieka może być niebezpieczne. Lepiej tego unikajmy. Sam kontakt dotykowy po umyciu rąk nie powinien wywoływać żadnych uczuleń z tego tytułu.

Leśnicy przypominają jednocześnie, że  szczepionka dotknięta przez człowieka staje się nieskuteczna. Dlatego lepiej unikać kontaktu z brunatnymi kostkami ze szczepionką. pozostawionymi w lesie. 

EK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *