RN
TwitterFacebook

Zambrów: W szpitalu powstanie oddział neurologiczny

Podczas poniedziałkowego posiedzenia radni wojewódzcy zdecydowali o wsparciu Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Milion złotych z budżetu województwa to część dwumilionowego wkładu własnego niezbędnego dla uzyskania dotacji na stworzenie oddziału neurologicznego wraz z pododdziałem udarowym.

– Z map potrzeb zdrowotnych, jak i ze wszystkich danych epidemiologicznych dotyczących zagrożenia udarami w woj. podlaskim, wynika, że w zasadzie każda taka inwestycja szpitalna ukierunkowana na poprawę dostępności i jakości leczenia udarowego na dzień dzisiejszy jest pożądana w woj. podlaskim – zaznaczył referujący projekt uchwały Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (UMWP).

Radni przegłosowali pozytywnie projekt uchwały postulując jednocześnie o wytyczenie zasad w przeznaczaniu środków finansowych będących wsparciem dla innych samorządów z regionu.

– Podczas spotkania w Turośli zapowiedziałem stworzenie Funduszu Inwestycji Samorządowych. Miałby on zabezpieczać wkłady własne, czy też dofinansowanie innych działań samorządu terytorialnego – poinformował uczestniczący online w sesji marszałek Artur Kosicki. – Te wsparcia są realizowane w zależności od wniosków, które do nas wpływają, a przede wszystkim zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju.

Według założeń, Fundusz miałby mieć budżet w wysokości 20 mln zł.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *