RN
TwitterFacebook

Zambrów: Władze miasta kupiły chryzantemy

W związku z zamknięciem cmentarzy na czas Wszystkich Świętych sprzedawcy kwiatów i zniczy stanęli pod ścianą. Na szczęście, wiele samorządów zdecydowało się odkupić kwiaty od sprzedawców. Taką decyzję podjęły m.in. władze Zambrowa. 

– Samorząd Miasta Zambrów podjął decyzję o zakupie 400 sztuk chryzantem od lokalnych przedsiębiorców, którzy zostali dotknięci piątkową decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy. Chryzantemy zostaną wykorzystane do dekoracji miasta – czytamy w komunikacje na stronie miejskiej. Samorząd wykupił od hurtowników chryzantemy po 10 złotych za sztukę. 

Dodatkowo burmistrz zdecydował, że nieodpłatnie wydłużona zostanie możliwość handlu kwiatami i zniczami w obrębie Cmentarza Komunalnego w Zambrowie do dnia 8 listopada 2020 r. (niedziela) osobom, które zawarły stosowne umowy na zajęcie terenu miasta.

Sprzedawcy zniczy i kwiatów, którzy nie skorzystają z ww. uprawnienia, a otrzymali zgodę na zajęcie wydzierżawionych miejsc, mogą ubiegać się o zwrot kosztów dotyczących opłaty za zajęcie ww. terenu za okres od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r.

UM Zambrów/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 2 =