RN
TwitterFacebook

Zambrów: Włamał się do automatów i samochodu. Wpadł w ręce policji

Zambrowscy kryminalni zatrzymali 20-letniego podejrzanego o kradzież pieniędzy z automatów oraz wędek z samochodu dostawczego. Do tych zdarzeń doszło we wrześniu i październiku w rejonie zalewu miejskiego. 

Kryminalni w poniedziałek (19.10.) zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do automatów z karmą dla ptaków i ze sprzętem wędkarskim oraz kradzież dwóch wędek z samochodu dostawczego. Do wszystkich zdarzeń doszło we wrześniu i październiku na terenie miasta w rejonie zalewu miejskiego.

– Do pierwszej kradzieży pieniędzy z automatu z karmą dla ptaków doszło pod koniec września. Sprawca zniszczył zabezpieczenia automatu i ukradł z kasetki około 100 złotych. Kolejne włamanie do automatu, tym razem ze sprzętem wędkarskim, miało miejsce na początku października. Schemat działania złodzieja był podobny jak przy pierwszej kradzieży. Wtedy sprawca zabrał z kasetki około 300 złotych, powodując przy tym straty na kwotę około 5 tysięcy złotych. Natomiast do kradzieży dwóch wędek o wartości około 1 tysiąca złotych z zaparkowanego przy akwenie pojazdu dostawczego, doszło kilka dni później. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 7 tysięcy złotych – informuje aspirant Agnieszka Predko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. 

Praca operacyjna mundurowych dosyć szybko pozwoliła na wytypowanie podejrzanego. Na jednej z ulic w centrum miasta, zambrowscy dzielnicowi zauważyli 20-letniego zambrowianina. Chwilę później młody mężczyzna był już w rękach policjantów. Kryminalni odzyskali również komplet wędek. Jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzuty.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Zambrów/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × five =