RN
TwitterFacebook

Zambrów. Wybuch butli z gazem w mieszkaniu. Ranna z poparzeniami trafiła do szpitala

W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Mazowieckiej w Zambrowie doszło do wybuchu butli z gazem. Jedna osoba, w wyniku poparzeń, trafiła do szpitala. Ewakuowano wszystkich mieszkańców klatki schodowej, w której doszło do wybuchu gazu.

Zgłoszenie o wybuchu butli gazowej w jednym z mieszkań w bloku mieszkalnym przy ul. Mazowieckiej 14 w Zambrowie wpłynęło do dyżurnego zambrowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dziś (22 lutego) o godzinie 14:13. Siła wybuchu była tak silna, że popękały szyby w sąsiednich oknach, a nawet szyby w samochodach zaparkowanych na parkingu pod blokiem. 

W chwili przybycia służb na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte zostało jedno z mieszkań na pierwszym piętrze. Strażacy przeszukali mieszkanie. W środku nikogo już nie było. Około 70-letnia lokatorka z lekkimi poparzeniami, która opuściła lokal przed przybyciem służb ratunkowych, została przetransportowana do szpitala. Ewakuowano wszystkich mieszkańców klatki schodowej, w której doszło do wybuchu gazu.

W akcji wzięły łącznie udział 3 zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Zambrów oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych KSRG z terenu powiatu zambrowskiego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na palące się meble i wykładzinę w mieszkaniu, przewietrzeniu mieszkania i ewakuacji mieszkańców z całej klatki. Strażacy wynieśli meble z kuchni i sąsiedniego pomieszczania. Po ugaszeniu pożaru usunęli wodę z mieszkania, w którym nastąpił wybuch, jak również z mieszkania poniżej, gdyż doszło do jego częściowego zalania. W chwili wybuchu w mieszkaniu znajdowała się jedna osoba, która została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Przekazanie mieszkania rodzinie poszkodowanej odbędzie się po przeprowadzeniu dochodzenia i oględzin przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, którzy ustalą przyczynę wybuchu gazu i oszacują wysokość strat – mówił st. kpt. Łukasz Chankowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Na miejscu zdarzenia, w celu dokonania oględzin po wybuchu był też wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Po dokonanych czynnościach, po zakończeniu działań strażaków, dopuścił mieszkańców pierwszej klatki schodowej do zamieszkania. W między czasie czynności zabezpieczające wykonywali również pracownicy pogotowia gazowego.

Marcin Szczepański/fot. OSP Stary Laskowiec, PSP w Zambrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *