TwitterFacebook

Marcin Chludziński nominowany do Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Zależy mi na tym, aby poziom życia moich rodaków podniósł się tak, żeby było widać różnicę pomiędzy początkiem a końcem mojej misji prezydenckiej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji do Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Do tej będzie należał pochodzący z Łomży Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane raz do roku. W ciągu 14 edycji zmieniła ona swoją formułę, ale cel pozostaje niezmienny – wspierać polskich przedsiębiorców i wyróżniać najlepszych.

W kapitule, tegorocznej, XV edycji nagrody zasiadają: przewodniczący prof. Krzysztof Opolski, Marcin Chludziński, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Beata Daszyńska-Muzyczka, Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, dr Marek Dietl, Doradca Prezydenta RP i Prezes Giełdy Papierów Wartościowych, Marta Gajęcka, Doradca Prezydenta RP, prof. Janusz Filipiak, założycie Comarch, Paweł Jabłoński, redaktor „Tygodnika Do Rzeczy”, były wieloletni zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, Patrycja Klarecka, Prezes PARP, Roman Kluska, przedsiębiorca, prof. Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP, Julia Krysztofiak- Szopa, prezes Fundacji Startup Poland, Tomasz Pisula, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Zdzisław Sokal, Doradca Prezydenta RP, Piotr Wachowiak, prorektor SGH.

Andrzej Duda podziękował podczas uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, wszystkim instytucjom, które zgłosiły kandydatów do nagrody. – Mam nadzieję, że ta nagroda, która jest już od wielu lat, rzeczywiście będzie się przyczyniała do rozwoju naszej gospodarki, że będziemy mieli gospodarkę silną i na wysokim poziomie – podkreślił.

Jak dodał, „wszystkie wskaźniki pokazują, że działania, które do tej pory prowadzę – ja od dwóch lat i polski rząd – są skuteczne”.

Wyniki gospodarcze są bardzo dobre, bezrobocie systematycznie spada, nawet bardziej niż zakładano, wzrost gospodarczy jest wyższy niż przewidywano. Mam nadzieję, że wszystkie te tendencje zdołamy utrzymać i to będą właśnie sygnały tego, że nasza gospodarka rozwija się w dobrym kierunku. Wierzę w to, że w wyniku tych wszystkich działań, Polska w sensie gospodarczym znajdzie się w czołówce, w absolutnej czołówce państw europejskich” – podkreślił prezydent.

W uroczystości, ze strony KPRP, wzięli udział m.in. Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha i Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski.

(prezydent.pl, PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *