Jaki sport spala najwięcej kalorii?

Jaki sport spala najwięcej kalorii?

Wśród rodzajów sportów ciężko wyróżnić jeden, który będzie spalał najwięcej, ponieważ jest to zależne od organizmu trenującego i dokładnej specyfikacji treningu. Niemniej jednak da się wyróżnić kilka sportów, które są wyjątkowo skuteczne w kwestii pozbywania się kalorii z organizmu. Są to między innymi: 

Bieganie 

Spośród rodzajów treningów opierających się o bieganie najskuteczniejszym w kwestii spalnia kalorii jest trening interwałowy. Polega on na krótkich okresach bardzo intensywnego wysiłku pomiędzy odcinkami zwykłego truchtu. Badania wykazują, że oprócz ogromnej ilości spalonych kalorii pomaga on też szybko zbudować lepszą kondycję i poprawić ogólny stan organizmu. Ilość kalorii spalana podczas biegu jest zależna zarówno od wagi osoby ćwiczącej, ale też od prędkości. Godzina biegu z prędkością około 5 minut na kilometr spali niemal 700 kalorii. 

Trening bokserski 

Od niedawna boks stał się domeną nie tylko panów, i coraz więcej kobiet decyduje się dołączyć do klubów bokserskich. Tradycyjny trening pięściarzy opiera się zarówno na elementach treningu siłowego jak i wytrzymałościowego, czyli przykładowo skakanki, biegu czy trenowania uderzeń na worku. Taki trening nie tylko skutecznie ćwiczy większość partii, ale i pali ogromne ilości kalorii, co pomaga stosunkowo szybko zrzucić zbędne kilogramy. Trening bokserski w kwestii spalania jest liderem spośród wymienionych sportów. Godzina bardzo intensywnego treningu jest w stanie kosztować nasz organizm nawet 800 kalorii. 

Pływanie 

Pływanie angażuje jednocześnie bardzo dużo grup mięśniowych, co czyni je świetnym sposobem na spalanie kalorii. Co ciekawe, ilość spalanych kilokalorii może się różnić w zależności od stylu. Przykładowo intensywny i dynamiczny trening kilku długości kraulem będzie bardziej wyczerpujący dla organizmu niż powolne pływanie rekreacyjne żabką. Pływanie w czasie fali upałów jest wyjątkowo atrakcyjną formą spędzania czasu i schłodzenia się w wodzie, jednak nalezy pamiętać,  że bardzo intensywnie odwadnia nasz organizm, toteż kluczowe jest uzupełnianie płynów w trakcie treningu na basenie. Dodatkowo, regularne pływanie może mieć bardzo pozytywny wpływ na wszelki wady pleców, co może poprawić postawę. 

Kolarstwo 

Mowa tutaj nie tylko o profesjonalnym poziomie, ale też o amatorach. Jazda na rowerze, angażująca przede wszystkim partie mięśniowe nóg ale też i brzucha, pozwala spalić nawet pół tysiąca kalorii na godzinę. Przy kolarstwie, podobnie jak w przypadku biegania, bardzo korzystny efekt może dać trening interwałowy. Dodatkowo, dla zwiększenia trudności, a co za tym idzie spalania, można poprowadzić trasę po górzystych terenach, co znacznie zwiększy ilość spalanych kalorii. Utrudniając w ten sposób można zwiększyć ilość spalanych kalorii na godzinę do nawet 700. 

Na czym polega sponsoring sportowy? 
Koszykówka — zasady gry, których zawsze należy przestrzegać
Rodzaje sztuki walki, które można wykorzystać w samoobronie