RN
TwitterFacebook

GD: Marianin ks. Łukasz Wiśniewski – Modlitwa, wolontariat, wsparcie i partyzantka Pana Boga

Modlitwa, wolontariat, wsparcie – to akcje proponowane przez zgromadzenie księży Marianów by bardziej rozbudzić ducha misyjnego. To reakcja zgromadzenia na apel Papieża Franciszka w związku z nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

– Odpowiadając na apel Papież Franciszka, który ogłosił ten miesiąc październik nadzwyczajny miesiącem misyjnym stwierdziliśmy, że trzeba faktycznie rozbudzać ducha misyjnego, aby jeszcze bardziej odkrywać, że my jako Kościół nie możemy być w stagnacji jako wspólnota, cieszyć się ty, co mamy, czy tez jak niektórzy mówią, jak sam Papież mówił – bronic tylko tego co mamy, ale musimy nieustannie wychodzić na zewnątrz – mówi marianin ksiądz Łukasz Wiśniewski, dzisiejszy Gość Dnia Radia Nadzieja.

Zgromadzenie księży Marianów proponuje trzy działania, mające na celu wsparcie misji. To: modlitwa, wolontariat i wsparcie. Modlitwa za misjonarzy, w intencji misji, w intencji zmarłych i w intencji także nas samych byśmy wychodzili z misją niekoniecznie wyjeżdżając gdzieś w dalekie kraje.

– Obok możemy spotkać także tych, którzy nie spotkali jeszcze żywego Chrystusa – przekonuje ksiądz Łukasz.

Kolejne z działań to wolontariat. W Warszawie przy Centrum Pomocników Mariańskich jest grupa wolontariuszy, która pomaga na przykład przy pakowaniu różnych materiałów, przy ich wysyłkach. Grupa doczekał się już roboczej nazwy „partyzantka Pana Boga”. Wolontariusze dyżurują też przy telefonicznej linii modlitwy.

– Prowadzimy taką linię modlitwy. Można do nas dzwonić z intencjami – uzupełnia ksiądz Łukasz.

Istotnym działaniem jest też wsparcie materialne misji. Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcjach zgromadzenia księży Marianów zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.spm.org.pl. Więcej o działaniach zgromadzenia księży Marianów, jak też o samym zgromadzeniu, w rozmowie Joanny Ekstowicz z księdzem Łukaszem Wiśniewskim:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + 15 =