RN
TwitterFacebook

Gmina Kulesze Kościelne. Afera podsłuchowa – przewodniczący rady gminy odwołany

Paweł Grodzki odwołany ze stanowiska przewodniczącego rady gminy. To jednak nie koniec afery podsłuchowej w Kuleszach Kościelnych (powiat wysokomazowiecki). Za zainstalowanie podsłuchu w gabinecie wójta mężczyzna odpowie przed sądem. 

Zaistniałą sytuacje tłumaczy wójt gminy Stefan Grodzki:

– 19 maja był taki niebezpieczny, nieprzyjemny incydent, gdzie w pokoju wójta zostało ujawnione urządzenie do podsłuchiwania rozmów. Oczywiście o tym nielegalnym urządzeniu w gabinecie wójta została zawiadomiona policja. Do tego, czyje to było urządzenie przyznał się były już przewodniczący rady.

Podsłuchujący mógł mieć dostęp do poufnych danych mieszkańców gminy:

Przede wszystkim jest to nielegalne działanie, co nie ulega żadnej wątpliwości. To było w moim pokoju. Ja tutaj, jako wójt gminy nie mam nic do ukrycia, ale co gorsze tutaj, w tym pokoju, odbywała się obsługa prawna urzędu. Był radca prawny, który kontaktował się i przyjmował pracowników. I też były sprawy mieszkańców poruszane, co stanowi dodatkowo niebezpieczny incydent. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Czyn zakwalifikowany został, jako bezprawne uzyskanie informacji.

BB

 

2 kommentarze

  1. elżbieta Odpowiedz

    Gmina KULESZE Kościelne, nie Kulesza Szanowna Redakcjo.

    1. Paula Gałązka Odpowiedz

      Dziękujemy za czujność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *