Jak wydać książkę w Empiku? To prostsze, niż myślisz!

Jak wydać książkę w Empiku? To prostsze, niż myślisz!

Jak wydać książkę w Empiku? To prostsze, niż myślisz! 

Twoja książka jest już napisana, teraz wystarczy znaleźć wydawcę i dostarczyć ją do szerokiego grona czytelników. Jak wydać książkę? Do niedawna było to zadanie niezwykle trudne. Na szczęście teraz każdy zyskać może z opcji, jaką daje Empik Selfpublishing. Jak z niej skorzystać? 

Publikacja własnej książki. Czym jest Empik Selfpublishing? 

Empik jest jednym z największych w Polsce sprzedawców książek. Od dawna na sklepowych półkach Empiku znaleźć można było literaturę spod pióra najsławniejszych autorów z całego świata. Od niedawna, za prawą platformy Empik Selfpublishing, każdy, kto marzy o wydaniu własnej książki, może to marzenie spełnić. 

Jak wydać książkę w Empiku? Oto, co musisz zrobić 

Platforma może pomóc w dotarciu do szerokiej publiczności początkującym oraz niezależnym pisarkom i pisarzom, oraz umożliwia wydanie książki. Empik Selfpublishing daje twórcom pełną swobodę tworzenia, czyniąc ich jednocześnie wydawcami i dając pełną kontrolę nad stworzonymi dziełami. Niezależnie od tego czy naszym zamiarem jest wprowadzenie do sprzedaży ebooka, audiobooka, czy nawet drukowanej na życzenie klienta książki, selfpublishing to umożliwia. Pozostaje tylko pytanie: jak wydać książkę w empiku

Przygotuj treść

Oczywiste jest, że każda książka, komiks czy audiobook muszą zostać ukończone. Jednak sam pomysł przelany na papier to jeszcze nie koniec pracy. Specjaliści Empiku zachęcają autorów do tego, aby Ci zadbali o odpowiedni skład czy korektę tak, aby opublikowane dzieło było jak najwyższej jakości. Platforma oferuje szeroki zakres usług, w tym pomoc redaktorów, którzy wesprą Nas w pracach nad przygotowaniem książki do wydania.  

Zadbaj o okładkę

“Nie oceniaj książki po okładce” to często nadużywany zwrot. Jednak czytelnicy w większości przypadków sięgają po książki właśnie ze względu na okładkę. Dopiero później interesuje ich jej blurb. Jako że w selfpublishingu cały proces przygotowawczy spoczywa na nas samych, również o projekt okładki musimy zatroszczyć się na własną rękę. Spokojnie jednak. Jeśli nie jesteśmy mistrzami Photoshopa czy  Adobe Illustratora, również w tym przypadku z pomocą przybywają eksperci Empiku. Pomogą oni w zaprojektowaniu profesjonalnie wyglądającej okładki, która zwróci uwagę potencjalnych odbiorców. 

Prześlij książkę 

Empik Selfpublishing pozwala całkowicie za darmo przesłać do dystrybucji przygotowaną przez nas książkę w różnych formatach, m.in.  pdf, epub czy mp3 w przypadku chęci sprzedaży audiobooka. Następnymi krokami jest ustalenie ceny, za jaką sprzedawana ma być nasza pozycja oraz zadbanie o odpowiednią promocję książki. Im więcej osób się o niej dowie, tym większa szansa, że ktoś zdecyduje się na jej zakup. 

Chcąc dowiedzieć się więcej o tym, jak wydać książkę w Empiku i odnieść sukces, platforma przygotowała specjalne miejsce do edukacji przyszłych twórców i wydawców. Strefa Twórcy to szereg darmowych materiałów odpowiadających na najczęściej zadawane przez początkujących pisarzy pytania. 

 

Poznaj najlepsze kryminały, które trzeba przeczytać!
Jak zacząć czytać szybciej?
Jak wgrać książki w Kindle?